HYDRAULIK  tel. tel. +48 505 817 550      

Rodzaje i parametry rur z tworzyw sztucznych

Rury z polichlorku winylu (PVC), zastosowanie: w instalacjach kanalizacyjnych, wodociągowych, drenarskich a także jako rury osłonowe. Zalecana temperatura pracy 0-60°C.

Rury z chlorowanego polichlorku winylu (CPVC), zastosowanie: instalacje wodne, maksymalna temperatura pracy to 100°C. Gdy temperatura spanie poniżej 0°C to rury z tego tworzywa kruszą się.

Rury z polietylenu (PE), zastosowanie: instalacja ciepłej i zimnej wody, instalacje gazowe, instalacje kanalizacyjne, rury osłonowe. Zakres temperatury pracy od -20°C do 60°C. Rury te nie są odporne na promieniowanie UV.

Rury z polietylenu sieciowanego (PE-X), zastosowanie: instalacja c.o. oraz ogrzewania podłogowego. Dopuszczalny zakres temperatur: od -110°C do 110°C, maksymalna temperatura dla pracy ciągłej to 95°C.

Rury z polipropylenu (PP), zastosowanie: instalacje ciepłej i zimnej wody, c.o., kanalizacyjne, drenarskie i osłonowe. Maksymalna temperatura pracy to 90°C. Kruche stają się dopiero w temperaturze poniżej -40°C.

Rury z polibutylenu (PB), zastosowanie: instalacje grzewcze i wodne. Dopuszczalna temperatura pracy to 95°C (przy krótkim oddziaływaniu wytrzymują również 100°C). Są bardzo elestyczne, dzięki temu przy układaniu instalacji nie ma potrzeby stosowania np. kolanek. Nie są odporne na działanie promieniowania UV.

Masz problem? Zadzwoń! Dobry hydraulik czeka pod tel. 505 817 550

Zamów bezpłatną wycenę zlecenia