HYDRAULIK  tel. tel. +48 505 817 550      

Ogrzewanie podłogowe - dlaczego warto zainteresować się tą technologią

Optymalny rozkład temperatury.
Jednym z czynników na który na pewno warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o wdrożeniu ogrzewania podłogowego to właściwy i pożądany rozkład temperatur w pomieszczeniu. Optymalne ogrzewanie (biorąc pod uwagę nasze samopoczucie), to takie, w wyniku którego temperatura otoczenia będzie nieco niższa na wysokości naszej głowy - a właśnie taki rozkład temperatur oferuje nam ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu zapewni nam ono większy komfort niż przy zastosowaniu grzejników powieszonych na ścianie.

Znakomicie nadaje się do ogrzewania dużych i wysokich pomieszczeń.
Niewątpliwą zaletą ogrzewania podłogowego jest przekazywanie ciepła całą powierzchnią podłogi, co zapewnia równomierne ogrzewanie pomieszczenia a co za tym idzie nie dochodzi do sytuacji, w której występują zauważalne różnice temperatury w poszczególnych miejscach pomieszczenia. Ma to spore znaczenie przy ogrzewaniu dużych pomieszczeń (np. salonu) - i w tego rodzaju pomieszczeniach najszybciej docenimy zalety tego typu ogrzewania.

Niewielka bezwładność cieplna (przy zastosowaniu ogrzewania elektrycznego).
Pomieszczenie relatywnie szybko się nagrzewa oraz szybko wychładza (elektryczne ogrzewanie podłogowe najczęściej stosowane jest w łazienkach).

Walory estetyczne.
Kolejną istotną zaletą ogrzewania podłogowego jest to, że elementy instalacji, które oddają ciepło są niewidoczne dla naszych oczu (w przeciwieństwie do grzejników powieszonych na ścianie) co przekłada się na walory estetyczne i ładniejsze wnętrza mieszkania / domu.

Masz problem? Zadzwoń! Dobry hydraulik czeka pod tel. 505 817 550

Zamów bezpłatną wycenę zlecenia