HYDRAULIK  tel. tel. +48 505 817 550      

Grzejniki aluminiowe

Grzejniki aluminiowe są zbudowane z połączonych ze sobą członów - zazwyczaj jest to 10 elementów ale nic nie stoi na przeszkodzie aby tą liczbę zmienić (odejmując lub dodając kolejne człony / elementy a więc zmniejszając lub zwiększając powierzchnię grzewczą). Człony wykonane są ze stopu aluminium i krzemu, na zewnątrz zabezpieczone kilkoma warstwami farby aby zapewnić dużą odporność na możliwe uszkodzenia jakie mogę się przytrafić podczas transportu lub eksploatacji.

Dużą zaletą grzejników aluminiowych jest to, że bardzo szybko się nagrzewają oraz mają niewielką wagę. Z uwagi na małą bezwładność świetnie sprawdzają się w nowoczesnych instalacjach grzewczych, gdyż bardzo szybko reagują na zmiany temperatury nastawione i sterowane np. poprzez regulator pogodowy.

We współczesnych instalacjach zazwyczaj stosowane są grzejniki z zasileniem i powrotem umiejscowionym na dole ale jeśli chcielibyśmy stosunkowo niewielkim kosztem zmodernizować starą instalację grzewczą to należy poszukać grzejników z zasilaniem i poworotem umiejscowionym z boku (zdecydowana większość starych instalacji jest oparta na grzejnikach z podłączeniem bocznym). Optymalne miejsce do zamocowania grzejnika to obszar pod oknem, około 10 cm poniżej parapetu i 12 cm nad podłogi 

Zamów bezpłatną wycenę zlecenia